Kremacja zwłok – Katowice

Kremacja zwłok to coraz bardziej popularny sposób pochówku, nie tylko w Polsce. Już w XIX wieku zaczęto przeprowadzać kremacje ciał. Pierwszym krajem, w którym tego dokonywano były Włochy. W połowie lat 60-tych XX wieku kremacja została oficjalnie prawnym i legalnym sposobem pochówku. Szacuje się, że od około 5 lat w Polsce przybywa osób, które postanawiają skremować swoje ciała po śmierci. Kremacja zwłok staje się coraz bardziej powszechna i dostępna.
„Aaron Zeus” zakład pogrzebowy, posiada w swojej ofercie usług pogrzebowe, kremację zwłok.
Ze względu na coraz częstszy problem braku miejsca na cmentarzach, kremacja zwłok wydaje się logicznym i ekologicznym rozwiązaniem problemu braku przestrzeni.

Co musisz wiedzieć na temat kremacji zwłok

Zakład pogrzebowy „Aaron Zeus” w ramach oferowanych usług pogrzebowych zapewnia przygotowanie i załatwienie wszelkich formalności związanych z pochówkiem, w postaci kremacji zwłok. Zatem osoby zainteresowane kremacją w przyszłości, mogą już dziś powierzyć załatwianie odpowiednich dokumentów naszej firmie.
Do kremacji zwłok jest używana specjalna, jałowa, pozbawiona wszelkich elementów plastikowych, lakierowanych, metalowych trumna. Taka ekologiczna trumna zapewnia gwarancje bezpiecznej kremacji zwłok.
Po zakończeniu procesu kremacji, prochy Zmarłego są przekazywane w urnie, Rodzinie. Dodatkowo zakład pogrzebowy „Aaron Zeus” obowiązkowo wystawia dokument, będący zaświadczeniem o kremacji.
W Polsce kremacja zwłok jest legalnym sposobem pochówku, zatem możemy ją wybrać jako alternatywę do tradycyjnej ceremonii pogrzebu. Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania bądź wątpliwości dotyczące procesu kremacji zwłok, zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami, którzy odpowiedzą na Wasze pytania.